Lista scurtă #okianbookstagram

Concursul nostru pe Instagram s-a încheiat. Vă mulțumim frumos tuturor pentru participare. Am strâns peste 900 de poze sub hashtag-ul #okianbookstagram, de unde tragem concluzia că lumea citește, în ciuda sondajelor deprimante care susțin contrariul.

Până să ajungem și la câștigători, mai avem însă un pas de completat. Din toaaate pozele înscrise în concurs, am selectat 45 pentru lista scurtă. Inițial am zis că vom alege doar 10 – 15, dar nu ne-am putut hotârî pentru că erau prea multe poze care ne-au plăcut. Am trecut prin toate postările, de fapt în această zi ploioasă de luni nici nu am prea făcut altceva… Criteriile de alegere a pozelor au fost următoarele:

  • să fie originale (criteriul cel mai complicat de verificat: nu putem decât să sperăm că nu am greșit)
  • să fie frumoase (criteriul cel mai subiectiv: am ales pozele cu încadrare bună, clare, cu lumină frumoasă, cu o estetică reușită)
  • să conțină nepărat hashtag #okianbookstagram (altfel e mult prea complicat să le identificăm)
  • să fi fost postate după data de începere a concursului și înainte de încheiere

Din lista scurtă de mai jos, juriul nostru compus din Noemi Meilman (noemimeilman.com,@noemimeilman), Ioana Ulmeanu (aquestion.ro, @aquestion.ro), Robert Katai (robertkatai.com, @katairobi) și Ariel Constantinof (arielu.ro, @arielconstantinof) va alege cei trei câștigători.

Acestea sunt pozele care alcătuiesc lista noastră scurtă, devenită între timp ceva mai lungă…

#okianbookstagram #bookstagram #coffee #minimalism

A photo posted by MARIA PATRASCU (@mariapatrascu) on

Cititoarea – The reader @okian.ro #okianbookstagram

A photo posted by Oxana Andriuc (@oxana_a) on

#okianbookstagram @okian.ro

A photo posted by Dominic Macaroana (@dominicmacroana) on

Not that kind of girl ⚪ #okianbookstagram

A photo posted by Diana Solomon ✏ (@dianasolomon.ro) on

weekend mornings. #okianbookstagram @okian.ro

A photo posted by Alex Ion (@nagy_alex) on

@okian.ro #okianbookstagram #nature #sinceyouvebeengone #book ???

A photo posted by @kitti09 on

Surrounded by books 🙂 #books #bookstagram #okianbookstagram #spring

A photo posted by Mary (@booksxcookies) on

• D A Y •• N I G H T • #okianbookstagram @okian.ro #vsco #vscocam #igreads #polished #lavender

A photo posted by EVELYN DOROGHY (@femme.trrbl) on

Offthewall #okianbookstagram #okian #bookworm #book #bookstagram #painting #quotes @okian.ro

A photo posted by Ruxandra Danaila (@ariaannah) on

Definitia unei duminici misto @okian.ro #okianbookstagram #socksunday #bookstagram #instabooks #bookish #bookworm

A photo posted by Cristiana Andrei (@cristiana_andrei) on

#okianbookstagram

A photo posted by @lredna on

#okianbookstagram #richardflanagan #bookishstyle #bookish #cartestagram #edituralitera @okian.ro

A photo posted by Dana Dumitru (@bookish_style) on

#okianbookstagram

A photo posted by Rebeca Scurtu (@pulp_inside_fiction) on

⏳#nostradamus #100 #seastar #okianbookstagram #oldbooks #nikon #blogger #shells #instabook

A photo posted by Madalina Cazacu (@skivomady) on

“She lay in the dark and knew everything.” #okianbookstagram @okian.ro #bookstagram #atonement

A photo posted by @alexandra.petrut on

În ochii tăi râde marea. #okianbookstagram

A photo posted by Isabela Dragu (@isabeladragu) on

Vouă care vă plac cel mai tare?

Câștigătorii vor fi anunțați vineri 15 aprilie 2016, până în ora 17:00.

Dă cu share 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0